תעקבו אחרינו

כך תגרמו למעסיק לבחור דווקא בכם

שוק התעסוקה התעורר לחיים, עסקים חוזרים לפעילות מלאה וזה בדיוק הזמן שלכם לחיפוש עבודה, על כל משרה מתמודדים מועמדים רבים ונשאלת השאלה איך תגרמו למעסיק הפוטנציאלי לבחור דווקא בכם. לפניכים טיפים מובילים שיסייעו לכם למצוא את עבודת חלומותיכם.

הסגר שנגמר, ההקלה בהגבלות והעסקים שחוזרים לחיים מובילים בצורה מהירה להתאוששות של המשק ופתיחה מחודשת של מקומות התעסוקה. אם לא די בכך אז הביטוח הלאומי מעניק תמרצים למובטלים שיבחרו לחזור לשוק התעסוקה ולסיים את תקופת החלת מוקדם מהצפוי. מיותר לציין שהתמריץ הכספי הינו רק חלק מהסיבה של המועמד לחזור לשוק התעסוקה, ככל שתקדימו לשלוח קורות חיים ולחפש עבודה, כך תמצאו עבודה מוקדם יותר. כבר היום על כל משרה מתמודדים מועמדים רבים אנו רואים הרבה מאוד משרות בשוק הייטק וחיפוש עובדים להייטק ללא נסיון אפילו אך הדרך להתקבל תלויה בכישורים שלכם ואיך תצליחו להבליט אותם. המגיים מראיינים עשרות רבות של מועמדים ובתיבות המייל נערמים קבצי קורות חיים. איך תגרמו לקורות החיים שלכם לבלוט?, איך תגרמו למעסיק הפוטציאלי לזמן דווקא אתכם לראיון עבודה ואם כבר הגעתם לראיון מה יגרום למעסיק לבחור דווקא בכם.
אספנו עבורכם מקבץ טיפים מובילים.

הפעילו מחשבה לפני שליחת קורות חיים – אם עד היום נכנסתם לכל אתרי הדרושים ברשת ושלחתם קורות חיים לכל משרה רלוונטים, הפעם נסו להיות יותר ממוקדים. התאימו את קורות החיים שלכם לדרישות המשרה, אם אתם מחפשים בתחום ספציפי, תדאגו שבקורות החיים שלכם יבלוט הניסיון התעסוקתי בתחום. אם אתם יודעים שמדובר במשרה מבוקשת , השקיעו והכינו מכתב מקדים , תפרטו בו למה דווקא אתם מכולם מתאימים לתפקיד, אל תכינו משהו כללי, אלא לכו על ניסוח אישי בהתאם לכל מקום ותפקיד. במידה ומדובר בחברה גדולה, תוסיפי גם שתשמחו לעבוד בחברה כמו X ושהייתם שמחים להתפתח בחברה גדולה.
זכרו שהאדם שמקבל את קורות החיים שלכם, לא מכיר אתכם. לרוב הוא יעבור על עשרות קורות חיים ויבצע סינון ראשוני מבלי להתעמק בתוכן ובניסיון התעסוקתי, המכתב המקדים יעשה קצת סדר ויאפשר לו בכמה שורות בודדות לקבל על המועמד רושם ראשוני חיובי בכל הנוגע להתאמתו למשרה.

גם לראיון טלפוני צריך להתכונן – נקבע עבורכם ראיון טלפוני, מצויין. תגיעו מוכנים! קראו על החברה הרלוונטית ברשת, למדו את המידע הרלוונטי על מקום העבודה, ציינו דברים מסויימים שקראתם באתר החברה, במהלך השיחה, כך שהמעסיק הפוטנציאלי ירגיש שאתם רוצים בעבודה והגעתם מוכנים.

זכרו כי השיחה הטלפונית הקצרה שאתם מנהלים היא המפתח שלכם לזימון לראיון, כשהמגייס מבקש מכם לספר על עצמכם, תהיו מוכנים. תכינו טקסט קצר של הצגה עצמית בצורה שיווקית נכונה.
תואם לכם ראיון בזום? אל תקלו ראש , גם לראיון בזום צריך להגיע בזמן, בדקו מראש שהמיקרופון והאוזניות מחוברים, הכינו לעצמם חדר שקט, נטרלו רעשי רקע, הראו למעסיק הפוטנציאלי שהם רציניים ומכבדים את המעמד. הניחו מראש שאם מדובר בראיון בזום, פתיחת המצלמה היא הכרחית, הראו במיטבכם, דאגו לתאורה מתאימה.

השקיעו בקורות החיים שלכם – קחו בחשבון שכל מגייס מקבל עשרות רבות אם לא מאות של קורות חיים, במידה וקורת החיים שלכם מקבלים ייחוד מסויים במבנה או בתוכן ייתכן ותבלטו מעל שאר המועמדים. ותוזמנו קודם לראיון. בצעו הגהה ובדקו שאין שגיאות בקורות החיים, לא במבנה ולא בתוכן. תנו לחבר או מכר קרוב לעבור על קורות החיים שלכם, בצעו שיפורים וודאו כי אין בהם דופי. קורות החיים שלכם צריכים להיות מושלמים, לא כי לא ייתכן שיהיו לכם טעויות, אלא כי בפני המגייס עומדים עשרות רבות של קורות חיים. וגם אם יש לכם שגיאת כתיב אחת קטנה בקורות החיים או טעות בתאריך, לפעמים זו בדיוק יכולה להיות הסיבה שהמגייס יעדיף להזמין לראיון מועמד אחר ולא אתכם.

נולדתם עם יכולות שיווק ? מעולה! תשתמשו בהם. אם אתם יצירתיים במיוחד, קובץ קורות החיים שלכם צריך לשקף זאת, אם אתם מועמדים למשרה בתחום הכתיבה, אתם לא יכולים להשאר בנאליים בקורות החיים שלכם, דאגו לשווק את עצמכם בצורה הטובה ביותר בקורות החיים שלכם.
תדאגו שיזכרו אתכם – אתם מגיעים לראין עבודה , תדאגו להיות במיטבכם, תדאגו שמי שאתם והתכונות שהתפקיד שלכם מבקש יעלו במהלך הראיון, תתלבשו בהתאם לתפקיד, תגיעו אנרגטיים ובזמן, תדאגו מראש לדעת בדיוק לאיזה חברה אתם מגיעים, היו מוכנים.
אל תדקלמו תשובות מוכנות, היו בטוחים בעצמם, תשדרו בטחון אבל לא במידה מופרזת.
בהצלחה רבה

איך להתנהג בראיון עבודה - תיגבור כוח אדם

לוח דרושים

משרות דרושים - תגבור השמה

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

הצטרפו עכשיו לתיגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצטרפו עכשיו לתגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב’ רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא”ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור