הסבה מקצועית – איך מתחילים

כולנו מרגישים את התחושה של לקום בבוקר עם תחושת תסכול כי לא רוצים להגיע לעבודה. התסכול יכול להגיע בגלל תחושת מיצוי של התפקיד, בגלל משכורת נמוכה, בגלל רצון לממש כישורים אחרים הטמונים בך או פשוט רצון לעשות משהו אחר, מרגש יותר.

בדיוק עבור אנשים כמוך המתעוררים בבוקר עם תחושת תסכול החלו מוסדות שונים וארגונים להציע את האפשרות ללמוד מחדש את התחום ולעבוד בתפקיד אחר לחלוטין, מעניין יותר ומלהיב יותר.

מהי הסבה מקצועית?

הסבה נעשית כאשר אדם מפסיק לעבוד בתחום מסוים ומתחיל לעבוד בתחום שונה, לאחר שרכש ידע מקצועי שלא היה לו קודם. תחום ההסבה המקצועית נפוץ בעיקר כאשר עושים הסבה מקצועית לתחום ההוראה, למקצועות הסיעוד או למקצועות ההייטק.

משך תקופת ההכשרה יכול לנוע בין מספר חודשים ועד שנה, הכל כמובן תלוי בתחום החדש בו רוצים לעסוק.

החלטת על הסבה מקצועית – מה עכשיו?

אז קודם נאמר שההחלטה על הסבה לא מתקבלת כלאחר יד או בקלות ומומלץ להשקיע מחשבה רבה לפני שמתפטרים מהעבודה הנוכחית. עם כל הרצון הטוב להגשים שאיפות וחלומות, מומלץ לתכנן את המהלך מראש היות וכרוכה בו הוצאה כספית לא מבוטלת ונדרשת תקופת זמן בה לא בטוח שתוכל להשתכר כמו מקודם.

כשאתה מחפש עבודה חדשה כדאי להתחיל במחקר על התחומים בהם תרצה לעסוק. חפש בני משפחה וחברים מהתחום ובקש לשוחח איתם על מנת שתוכל להבין טוב יותר מהם היתרונות והחסרונות של המקצוע. תוכל להעמיק את הידע שלך על ידי גלישה באתרי אינטרנט של חברות בתחום, השתתפות פעילות בפורומים וקבוצות דיון בתחום הרלבנטי ועוד.

לא סתם נאמר כי ידע הוא כח וככל שתדע טוב יותר מהם תנאי הקבלה של המשרה החדשה שאתה מחפש לעצמך ומהן דרישות התפקיד, כך תהליך חיפוש העבודה יהיה יעיל יותר.

במקביל לשיחות ולעצות שתקבל מאנשים שכבר עובדים בתחום, חשוב לחפש גם בתי ספר והכשרות בתחום. בדוק האם משרד העבודה והתעסוקה מעניק מלגות, הטבות או סיוע כספי עבור שכר הלימוד. במקרים מסוימים, צריך לחזור אל ספסל הלימודים וללמוד תואר ראשון או שני.

הסבה להייטק

אחד התחומים המבוקשים ביותר להסבה הוא – תחום ההייטק. בענף הזה שם ביקוש מתמיד לעובדים ועבור תפקידים רבים נדרשת הכשרה של חודשים בודדים בלבד. כך שתוך מספר חודשים בודדים תוכלו לעבוד בתחום מרתק ודינמי, מלא עניין.

בין המקצועות המבוקשים בהייטק תוכלו למצוא בניית אתרים, בדיקות תוכנה (QA), ניהול רשתות, תכנות ופיתוח ועוד שלל מקצועות מרתקים ומלהיבים.

לפרטים נוספים על הסבת מקצוע, חייג אל …

איך להתנהג בראיון עבודה - תיגבור כוח אדם

לוח דרושים

משרות דרושים - תגבור השמה

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

הצטרפו עכשיו לתיגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצטרפו עכשיו לתגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב’ רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא”ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור