איך להתלבש לראיון עבודה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

גברים ונשים שמגיעים לראיון עבודה במהלך תהליך חיפוש עבודה לא מקבלים הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני.
בפועל, אחת הדרכים להגדיל את הסיכוי למצוא עבודה הוא להתלבש לראיון בצורה נכונה. לפיכך, שאלת מיליון הדולר היא מהו הלבוש המושלם לראיון עבודה וכיצד משיגים אותו.

הנה למשל כמה טיפים או דגשים שיכולים לסייע עבור מי מאתנו שכבר נמצאים בתהליך מול חברת השמה – וכבר הוזמנו לראיון:

התאמת הבגדים לאווירה של מקום העבודה המיועד

תפקיד ניהולי בבנק ידרוש לבוש מחויט שכולל חליפה ועניבה לגברים וחולצות מחויטות לנשים, בעוד בתפקידי שטח ניתן להופיע עם ג'ינס וחולצת כותנה. הנקודה היא שהכי חשוב להתאים את הבגדים לאווירה של מקום העבודה המיועד וכך להעביר מסר של מוטיבציה והיכרות עם התחום. במידה ולא בטוחים איזה סגנון מתאים לכל מקום, ניתן לשאול חברים או קולגות.

שמירה על ניקיון

כל סגנון לבוש צריך להיות שקול, נקי וסולידי על מנת לא למשוך יותר מדי תשומת לב. המטרה היא כמובן לבלוט על רקע מועמדים אחרים, אך מצד שני גם לא להיות אגרסיביים וצעקניים. את זה עושים אם בוחרים בסגנון לבוש נקי שעולה בקנה אחד עם הטעם האישי.

בחירה נכונה של הבושם

הדברים הקטנים עושים הבדל גדול בראיון עבודה וברשימה הארוכה שלהם נמצא גם הבושם. אם רוצים להתלבש נכון לראיון עבודה חשוב, לא צריך להתיז יותר מדי בושם כי יכול להיות שהמראיין אלרגי. כמו כן, קשה לדעת מה יהיו הניחוחות במשרד ולכן רצוי שהבושם יהיה נעים אך עדין.

לסיכום, בשביל להתלבש נכון לראיון עבודה במהלך חיפוש עבודה הולמת עבורכם צריך להכיר את התחום. בהמשך, כל שנותר הוא לשמור על בגדים נקיים ולהתיז כמות עדינה של בושם גם על הבגדים וגם על הגוף.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן