אין לכם ניסיון? עדיין אפשר למצוא עבודה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

יש מלכוד מאוד ברור בחיפוש עבודה כשאין לכם ניסיון בתחום הספציפי. מצד אחד החברות והארגונים מחפשים עובדים עם ניסיון בתחום, מצד שני- אם לא תעבדו בתחום איך תצברו ניסיון? נכון, זה סוג של מלכוד אבל בכל זאת אנשים בלי ניסיון מתקבלים לעבודה ולכן זה אפשרי. פשוט צריך לדעת איך לעשות את זה נכון.

איך למצוא עבודה בלי ניסיון

שש דרכים לייצר ניסיון בכדי להתקבל לעבודה הרצויה:

  1. יצרו ניסיון- בכדי לייצר ניסיון בתחום התנדבו בו או שעבדו אצל חברים או קרובי משפחה שעובדים בתחום. אם תתנדבו בתחום בו אתם רוצים לעבוד תצברו ידע וניסיון גם אם לא שילמו לכם ואם תעבדו או תעזרו לחבר שעובד בתחום תוכלו גם לצבור ידע וניסיון וגם לקבל ממנו המלצה לאחר מכן להתקבל לעבודה בתחום.
  2. הכניסו לקורות החיים כל התנסות- כל התנדבות, עבודה זמנית או התנסות בתחום שמוכיחה שיש לכם ניסיון בו כדאי להבליט בקורות החיים במכתב המקדים או בשיחת ההכרות.
  3. השתמשו ברשתות החברתית- אם אתם רוצים להראות שאתם טובים המדיה החברתית זה מקום טוב לעשות זאת. תוכלו להעלות דוגמאות של פעילויות, לשתף מידע בקבוצות, לבקש מחברים לשתף את הפוסטים שלכם ולהגדיל את החשיפה שלכם עד שתגיעו לאנשים הנכונים.
  4. נטוורקינג- אם אתם רוצים למצוא עבודה בלי ניסיון נטוורקינג יכול לעזור לכם. בין אם מדובר בקבוצה שנפגשת פעם בשבוע או פעם בחודש, פנים מול פנים או באופן וירטואלי- כדאי שתצטרפו לקבוצה כזו בה תוכלו לשווק את עצמכם וגם לקבל פרויקטים התחלתיים בתחום.
  5. אל תפנו למשרות לא רלוונטיות- אין מה לשקר או לבזבז זמן במיוחד לא למעסיקים- אם המשרה דורשת מספר מינימלי של שנות ניסיון ואין לכם, וותרו על הפניה. הסיבה היא שקורות החיים שלכם יפלו בסינון הראשוני וחבל על הניסיון. פנו רק למשרות רלוונטיות.
  6. היו בטוחים והראו רצון אמיתי ללמוד- במידה בה כן הוזמנתם לראיון עבודה לאחר שליחת קורות חיים למרות שאין לכם מספיק ניסיון זה אומר שהמעסיק זיהה אצלכם דרישות אחרות. אל תראו חוסר ניסיון, הראו נכונות ללמוד ולהתקדם ולצבור ניסיון.
  7. אל תתעקשו על עבודה מסוימת- גם אם הגשתם קורות חיים למשרה אחת וזימנו אתכם לראיון לצורך קבלה למשרה אחרת אל תהיו מקובעים. הסתכלו על זה כהזדמנות להיכנס לחברה או לארגון ולצבור את הניסיון שאתם צריכים והם מבקשים. כך תוכלו לבדוק את התפקיד, להתקדם ואז לעבור לתפקיד שתרצו או לגלות שאתם בעצם מרוצים מהתפקיד שייעדו לכם.

בנוסף, חשוב לזכרו שיש לא מעט משרות שמוצעות בשוק העבודה שאינן דורשות ניסיון קודם וזו הזדמנות נהדרת להתחיל.

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד

הצטרפו עכשיו לתגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב’ רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא”ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור