איך לגייס סטודנטים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הרבה סטודנטים מחפשים עבודה בזמן הלימודים או לאחר שהם מסיימים. לרוב יגייסו אותם למשרות פשוטות וזוטרות אך אם אתם רוצים לגייס אותם וגם שיבינו את החשיבות שלהם ולא יעזבו במהירות- חשוב לגייס אותם כמו שצריך וגם לדבר בשפה שלהם בכדי לגרום להם להרגיש חשובים למערכת.

פנייה מתאימה לסטודנטים כבר בתהליך הגיוס:

לסטודנטים יש צרכים ויש דרישות ממש כמו כל קהל של מחפשי עבודה. בכדי לגייס אותם צריך לדבר בשפה שלהם ולהדגיש את החשיבות שלהם כבר מהרגע הראשון לתהליך הגיוס ובמהלך תקופת העבודה שלהם:

  1. התייחסו אליהם כחשובים מרגע הגיוס והפניה ומהיום הראשון של העבודה. גם אם העבודה היא עבודה פשוטה בדרג נמוך, גם אם זו עבודה שאינה “נחשבת” הפכו אותה לחשובה. הסבירו להם כמה התפקיד חשוב, תורם ועוזר לפעילות הכללית של הארגון וכמה התפקיד הכרחי למערכת, מה שהופך אותם להכרחיים למערכת.
  2. לא כל הסטודנטים מחפשים עבודה זמנית וחלק מהם רוצים להיכנס לתוך ארגון או חברה ולהתקדם בה במיוחד אם התפקיד קשור לתחום הלימודים שלהם. כאשר סטודנט עובד בתפקיד אפילו תפקיד פשוט וזוטר ורואה אפשרות של קידום מקצועי במערכת הוא לא ימהר לעזוב. גם אם יעבוד באותו המקום לאורך כל תקופת הלימודים שלו זו כבר תקופה ארוכה ומשמעותית יותר מאשר מספר חודשים. במידה ויש אפשרויות קידום הדגישו זאת בפני הסטודנטים המועמדים לעבודה, עוררו בהם מוטיבציה ועקבו אחריהם שכן יכול להיות שתגלו עובדים מסורים שיכולים להתקדם במערכת ולתרום.
  3. בעבר היה נהוג לחשוב שמשכורת טובה או תנאים טובים זה מספיק בשביל לשמר עובדים אבל מכיוון שרוב החברות בתחום מציעות את אותם תנאים ופחות או יותר את אותו גובה שכר, יש צורך להציע במשהו מעבר. חברות וארגונים שמבינים ת הצרכים והדרישות ותחומי העניין של הסטודנטים יצליחו לגייס אליהן יותר עובדים. עוררו התלהבות אצל הקהל הצעיר על ידי פעילויות חברתיות, רצון אמיתי לתרומה, השתלבות במערכות שונות וכל פעילות נוספת שמעניינת את הסטודנטים מעבר ללימודים ולשכר מינימלי בכדי לשרוד את התקופה הזו.

ככל שיותר חברות ויותר ארגונים ישכילו להסתכל על קהל הסטודנטים כקהל עובדים שכדאי להכשיר ולספק לו תנאים כך הם ירוויחו יותר עובדים נאמנים שירצו להתקדם בתוך המערכת עצמה ולא יתחלפו להם פעמים רבות מדי. היחס אל הסטודנטים מתחיל בבניית אסטרטגיית גיוס, קבלת פנים והטמעה בארגון כך שכל הנוגעים בדבר ירוויחו. ההתייחסות לסטודנטים בכלל ולבוגרי לימודים צעירים כעובדים זמניים ללא קישורים כבר פחות רלוונטי שכן בהחלט מדובר בקהל משכיל ובעל יכולות שמחפש את העתיד שלו ולא רק להעביר את הזמן.

 

 

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד

הצטרפו עכשיו לתגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב’ רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא”ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור