מה להבליט כשאין ניסיון בעבודה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

קורה, ולא מעט, שאתם נתקלים במשרה שנראת לכם סופר מעניינת ובדיוק עבורכם אבל היא דורשת ניסיון שאין לכם. אם החוסר בניסיון הרלוונטי לאותה משרה הוא גדול ומשמעותי אז הדבר הנכון והמקצועי לעשות הוא לוותר על אותה משרה, שכן לא תרצו להגיש קורות חיים למשרה לא רלוונטית ולפתח תקוות שווא. אך אם יש רק פער קטן שאפשר לצמצם אותו בקורות חיים על ידי הבלטה של נתונים מסוימים וכתיבה תואמת, אז שווה להתאמץ.

אין לכם מספיק ניסיון? ככה תעשו את זה נכון :

המעסיקים מחפשים רלוונטיות- יכול מאוד להיות שאתם מעוניינים במשרה שאתם בטוחים בוודאות שתעשו אותה בצורה מעולה אבל אין לכם את דרישות הסף עבורה. בקורות החיים שלכם, בעיקר במבט ראשון המעסיקים לא יקראו על כל מה שהשגתם ועשיתים אלא יחפשו ניסיון רלוונטי והשכלה רלוונטית. אז מה אתם צריכים לעשות? בטח שלא להמציא אחת כזו אבל בהחלט למצוא אחת כזו. עברו על התפקידים שלכם ועל הניסיון שכן יש לכם ומתוכם הבליטו והדגישו את הפרטים הרלוונטיים למשרה המבוקשת.

המעסיקים רוצים לראות התלהבות- אם אתם באמת אוהבים את המקצוע ורוצים את התפקיד החדש- הדגישו זאת גם בקורות החיים. בלי סופרלטיבים מיותרים אבל עם מספיק הסברים על האהבה והאהדה שלכם למקצוע הרלוונטי ולתחום באופן כללי. כמו כן אם עבדתם בעבר בתחום והפקתם פרויקט מעניין או קמפיין חדש, או שיש לכם רעיונות לעבודה הזו שאתם מגישים אליה מועמדות אל תפחדו להוסיף זאת אפילו במכתב המקדים בכדי להראות שהשקעתם מחשבה לפני הגשת קורות החיים ושאתם מגיעים מוכנים ועם התלהבות.

המעסיקים מחפשים עובדים שמכירים את הרשת- אם יש לכם ידע וניסיון בתוכנות כלשהן ברשת ואם אתם טובים בכל מה שקשור לאינטרנט- עדכנו זאת בקורות החיים שלכם. ניהול מדיות חברתיות, שיווק ברשתות, הכרת פלטפורמות של פורומים שונים ובלוים, תוכנות עריכה, כתיבה ואפילו קודים- ככל שתדעו ותבינו יותר בתחום כך תגדילו את הסיכוי להתקבל למשרה.

המעסיקים, וגם העובדים האחרים, רוצים לעבוד עם מישהו נעים וחברותי. זה המקום לפרגן לעצמכם בתכונות אמיתיות וכנות על עצמכם– על היכולת להשתלב, להיות גמישים, להירתם למשימה. אם יש לכם דוגמאות מעבודות קודמות ואפילו יותר טוב- המלצות וציטוטים של עובדים מעבודות קודמות ושל מעסיקים קודמים עוד יותר טוב. זה רק יראה שאתם יותר כנים ואמיתיים.

זכרו שקורות החיים הם רק השלב הראשון בתהליך הארוך של הקבלה לעבודה ולכן אחרי שעברתם את הסינון הראשוני כדאי שתתכוננו לראיון בעל פה ותקראו יותר על התחום ועל המשרה בכדי שתגיעו כמה שיותר מוכנים.

 

 

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד

הצטרפו עכשיו לתגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב’ רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא”ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור