כל היתרונות בהעסקת מבוגרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

אומרים שהעולם שייך לצעירים וכשזה מגיע לעבודה רוב המקומות מעדיפים לגייס עובדים צעירים יותר. נכון, יש לאותם עובדים צעירים לא מעט יתרונות אבל לעובדים מבוגרים גם יש לא מעט יתרונות כמו וותק וניסיון וגם מוטיבציה להצליח. אל תשללו מראש אלא בדקו את היתרונות לפני שאתם ממהרים לשים קורות חיים של עובד מבוגר בצד.

 היתרונות של העסקת עובדים מבוגרים :

  1. לעובדים מבוגרים יש ניסיון והם צברו שנים של ידע ומכירים לא מעט שיטות עבודה. נכון שהם לא מכירים את הטכנולוגיה החדשה והחדישה אבל יש תפקידים רבים שלאו דווקא דורשים אותה ודווקא הערך המוסף והידע שלהם בתחומים אחרים יכולים לייעל את העבודה ולקצר את זמן ההתאקלמות לתפקיד.
  2. עובדים מבוגרים מסתגלים מהר יותר ונטמעים מהר יותר בארגון. הם רגילים לתרבות ארגונית ומכירים את העבודה בתחום ולא מחפשים את החברויות ואת החברה אלא יותר את העבודה ואת ההתמקצעות.
  3. עובדים מבוגרים פנויים יותר לעבודה- הילדים שלהם כבר לא בגן או בבית הספר והם לא מפסידים ימי עבודה בגלל ילד חולה. לרוב את הזמן שלהם הם יקדישו לעבודה וישקיעו בה.
  4. עובדים מבוגרים מסורים לארגון ומיושבים בדעתם- הם מחפשים שגרה ומקור פרנסה קבוע ופחות פתוחים להרפתקאות חדשות של לשנות כל כמה חודשים מקום עבודה ולחפש מקצוע אחר לכן הסיכוי שהם ירצו לעזוב את הארגון קטן יותר באופן משמעותי.
  5. תקופת ההכשרה היא אותה תקופת הכשרה. העובדה שעובד הוא מבוגר יותר לא אומר באופן אוטומטי שייקח לו יותר זמן ללמוד את המידע או שיהיה לו קשה יותר ולכן ההשקעה היא אותה השקעה.
  6. אל תשפטו אדם לפי גיל אלא לפי היכולות ולפי הכישורים שלו. תופתעו להכיר אפילו אנשים בעשור השישי לחייהם שפעילים במדיה החברתית ויודעים כיצד להתנהל ברשת לא פחות מהילדים והנכדים שלהם. אם לא תסתכלו על הגיל ולא תתייחסו אליו כמכשול ברוב המקרים הוא פשוט לא יהווה מכשול.
  7. לקוחות וותיקים ומבוגרים יעדיפו בחלק מהמקרים לקבל שירות מעובדים וותיקים ומבוגרים. הם ירגישו שהם מקבלים שירות מעשי יותר ממישהו בעל ידע וניסיון וגם שמדברים אליהם בגובה העיניים ולא מזלזלים בהם בעקבות הגיל שלהם או חוסר הידע שלהם.

נכון שיש תפקידים בהם יש עדיפות לעובדים צעירים אך ההמלצה היא לא למהר לשלול קורות חיים או מועמד לתפקיד רק בגלל הגיל שלו אלא לשים את הנתון הזה בצד ולבדוק את האיכות ואת היכולות ולוודא שהוא מתאים לדרישות של התפקיד ובמידה שכן זכרו ש  ‘גיל הוא רק מספר כרונולוגי’.

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד

הצטרפו עכשיו לתגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב’ רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא”ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור