יצאתם לפנסיה ועדיין עובדים? כל היתרונות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

עובדים רבים “מפנטזים” על היציאה לפנסיה, להגיע לגיל פרישה ולהפסיק לעבוד. אבל יש מי שדווקא בהגעה לגיל הפרישה אינם מעוניינים להפסיק לעבוד.  הזמן הפנוי, חוסר היציבות והשגרה, צמצום במקורות ההכנסה ועוד יכולים להרתיע רבים.
מלבד כל זאת להמשך עבודה גם אחרי גיל הפרישה יתרונות רבים: לצאת מהבית, תחושת הערכה ושליחות,תחושת עצמאות, הנאה, קשרים חברתיים ועוד. אם החלטתם להמשיך לעבוד אחרי שיצאתם לפנסיה חשוב שתדעו מה היתרונות שלכם בשוק העבודה.

תתפלאו אבל היתרונות עולים על החסרונות:

גיל פרישה ויציאה לפנסיה נשמעים לצעירים כמשהו רחוק שמיועד לאנשים מבוגרים וזקנים אבל זה לא ככה. היום תוחלת החיים ארוכה בהרבה יותר מאשר בעבר והיא רק עולה עם השנים כך שהיתרונות של אנשים מבוגרים שכבר יצאו לפנסיה עולים על החסרונות שלהם. יש להם ידע וניסיון, וותק וראיה מרחבית, הכרות עם מבחר ומגוון מערכות, גמישות ומוסר עבודה. ואלא רק חלק מהיתרונות.

יש לכם נקודת פתיחה מצוינת לחיפוש (ומציאת ) עבודה:

אם יצאתם לפנסיה והחלטתם לחפש עבודה כדאי שתגיעו מוכנים לפרצופים המומים או לאנשים שמוכנים לדחות אתכם מפאת הגיל. במקום לתת להם לומר את המילה האחרונה בואו מוכנים עם היתרונות שלכם והציגו אותם בצורה כזו שלא יוכלו (או ירצו) לסרב לכם. כך תאמרו אתם את המילה האחרונה והחשובה ביותר.

הניסיון שלכם:

“אין חכם כבעל ניסיון” זה לא רק פתגם הוא ממש נכון. יש לכם לא מעט ניסיון, אפילו הרבה. אתם מכירים מערכות ישנות שעדיין יש בהם שימוש ואתם בעלי יכולת קוגניטיבית ללמוד ולספוג מידע חדש, לעיתים אפילו מהר יותר מהצעירים מכם.

השלווה והרוגע:

זה בהחלט משהו שמגיע עם הגיל ועם השנים. אתם כבר לא נמצאים בשלב שאתם צריכים להוכיח את עצמכם או ממהרים להתקדם הלאה. אתם רגועים, שלווים ובטוחים בעצמכם וגם לא מפחדים לטעות. מוחות מבוגרים מגיבים טוב יותר לגירויים ממומחות צעירים שמוצפים לעיתים בידע מידע וגירויים. עבודה איטית יותר, מובנית ומתוכננת היא מה שחסר לעיתים בסביבה שהכל בה מהיר ומידי.

מוטיבציה, זמינות וגמישות:

המוטיבציה שלכם היא יתרון משמעותי בעיקר כשהיא מגיעה עם זמינות וגמישות. אתם יכולים לעבוד ואתם רוצים לעבוד ואתם באים עם אנרגיות ומוטיבציה להצליח ושהארגון יצליח- ואלו לא מותנים בגיל. תוסיפו לזה את העובדה שאתם לא מטפלים בילדים קטנים ולא תלויים בהכנסה ממקום העבודה כמקור פרנסה עיקרי אז אתם גמישים יותר וזמינים יותר. אתם יכולים לעבוד בשעות נוחות יותר, או יותר שעות בהתאם למה שצריך ואתם יכולים לתרום ידע, מידע ושעות עבודה היכן שהצעירים יותר לא יכולים. ביחד עם הרצון להצליח והמוטיבציה מדובר ביתרון גדול במיוחד.

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד

הצטרפו עכשיו לתגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב’ רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא”ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור