חיפוש עבודה בגיל 50

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

טיפים לחיפוש עבודה בגיל 50

אז הגעתם לגיל חמישים או שעברתם אותו ועכשיו אתם מחפשים עבודה. מצד אחד יש לכם כבר את המעמד שלכם ואת ההרגלים שלכם ביחד עם הדרישות. מצד שני אתם רוצים להתקבל לעבודה. קבלו מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם למצוא עבודה גם בגיל חמישים ולאחריו.

טיפ ראשון- להגיש מועמדות רק למשרה הרלוונטית עבורכם:

אם העבודה נראית לכם מתאימה ומעניינת חכו רגע לפני שאתם ממהרים לשלוח קורות חיים. קראו את הדרישות שלה ואת התנאים שלה- מבחינת גמישות ומבחינת זמינות וגם כמובן מבחינת תנאי שכר. וודאו שיש לכם את הידע והניסיון לתפקיד הספציפי, שאתם מבינים מה נדרש ושקורות החיים שלכם אכן מתאימים לשליחה. רק לאחר מכן שלחו את קורות החיים בהתאם לתפקידים שרלוונטיים עבורכם ולא לכל משרה שמציעים לכם.

טיפ שני- ערכו את קורות החיים בהתאם:

עם הגיל בא הוותק והניסיון אבל אין צורך להעמיס על קורות החיים. גם אם למדתם המון דברים -קורסים ותארים וגם אם יש לכם ניסיון תעסוקתי עשיר- רק מה שרלוונטי לתפקיד צריך להופיע בקורות החיים. ככל שקורות החיים יהיו עמוסים יותר, מלאים בפרטים וארוכים- כך קטן הסיכוי שיקראו אותם. כתבו וערכו את קורות החיים שלכם בהתאם למשרה אליהם אתם מגישים מועמדות- הדגישו והרחיבו את התארים ואת התעודות הרלוונטיות וכמובן כתבו במכתב המקדים שתשמחו לספק מידע רלוונטי בהתאם לדרישה.

טיפ שלישי- חסכו בביקורת:

אתם מגיעים למקום העבודה לראיון בכדי להתקבל אליו כעובדים. אתם לא המבוגר האחראי ואתם לא המנהל של הארגון ולא הגעתם לחוות דעה. גם אם אתם חושבים שההתנהלות לקויה או שמשהו מתפקד לא כמו שצריך- זה לא המקום או הזמן לומר זאת. אם המקום לא מתאים לכם- אתם יכולים לוותר על העבודה או על המשרה ולהמשיך בחיפושים. שמרו את ההערות לשיפור כאשר כבר תהיו בתפקיד שלכם בתוך הארגון.

טיפ רביעי- העולם שייך (גם לצעירים)

העובדים הצעירים הם לא האויב שלכם הם העובדים לצידכם. לכם יש את היתרונות והחסרונות שלכם ולהם יש את היתרונות והחסרונות שלהם. אם תגיעו לראיון עבודה ותזלזלו במראיינת הצעירה או תתנשאו על המגייסת חברת הניסיון זו לא התחלה טובה בארגון. לכל עובד יש מה לתרום- העובדים הצעירים יכולים ללמד אתכם על הטכנולוגיה החדשה וגם לכם יש כמה דברים שתוכלו ללמד אותם. אם תבואו במטרה ללמוד, לגלות, ללמד ולעבוד ביחד תוכלו להשתלב ביתר קלות בארגון מאשר אם תגיעו בעמדה מתנשאת שאתם יותר טובים ויש לכם יותר ניסיון מאלה שכרגע נמצאים בתפקיד בכיר מכם.

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד

הצטרפו עכשיו לתגבור

העלאת קובץ קורות חיים

הצהרת נגישות

חברת תיגבור רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב’ רויטל ברכאל בטלפון שמספרו 077-2370029 בדוא”ל revitalb@tigbur.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות סניפי תיגבור