אורית בנבנישתי

אורית בנבנישתי בעלים ומנכ"ל חברת כוח האדם והסיעוד תיגבור

אני: תחרותית עם עצמי, קשובה לעובדים. לא וורקוהוליקית. אוהבת את הנשיות שלי ואת הזמן הפרטי.

משפחה: הצד של אימא, מאנשי בית”ר האדוקים, עלו מרוסיה, הגיעו לנתניה ועברו ליד אליהו בתל אביב. סבא עסק בבניין. אימא עצמה נולדה בארץ. אבא בן לדור שביעי בירושלים, נולד בבלגיה כשהוריו היו שם לרגל עסקים, הגיע לארץ בן שנה וחי בתל אביב. ההורים נפגשו ביד אליהו. הם התחתנו אחרי זמן קצר ועברו לניו יורק. אבא עבד בחברת ביטוח אמריקאית. אמא למדה הוראה ועבדה בבית ספר יהודי. מאוחר יותר החלה לעבוד בחברת משאבי אנוש. אני אורית בנבנישתי נולדתי בארצות הברית, בקונטיקט. אחרי מלחמת ששת הימים ההורים החליטו לחזור לארץ וקנו דירה בקיראון (היום קריית אונו) דרך מודעה שראו בניו יורק טיימס.ילדות: קונטיקט. חזרנו לישראל כשהייתי בכיתה ב’. אחי ואני היינו כמו עולים חדשים. תקופה לא קלה. עד כיתה ט’ גרנו בקיראון, שהייתה שכונה קטנה ואינטגרטיבית, ואז עברנו להרצליה הצעירה. הייתי פעילה בצופים ואלופת ישראל לתיכונים בריצת 600 ו-400.

תיגבור 1: חברת משאבי אנוש שאימא החליטה לפתוח, עם הניסיון שצברה בעבודה בתחום בארצות הברית. היא אישה יוצאת מהכלל, יזמית, חריפה ומלאת אנרגיות, וגם היום, בגיל מבוגר, היא פעילה בחברה.

אורית בנבנישתי
לימודים: אחרי שירות צבאי כמטאורולוגית, החלטתי ללמוד סטטיסטיקה. במקביל עבדתי בעבודות שונות, אחת מהן (בבנק לאומי), קיבלתי דרך תיגבור. בשלב מסוים התחלתי לעזור קצת בחברה. במהלך התואר השני בחקר ביצועים ומתמטיקה, עברתי לעבוד בחברת מחשבים, כי חשבתי שתיגבור קטנה מדי.

תיגבור 2: בשלב מסוים אבא הצטרף לאימא במטרה להרחיב את החברה, והם הציעו לי להצטרך. התחלתי במכירות ומכרזים, בלי תפקיד מוגדר. הבאתי תיקים גדולים וניהלתי פרויקטים. בתחילת שנות ה-90 נכנסנו לתחום הסיעוד וזכינו במכרז קלדניות גדול, מה שהצריך הקמת חדר הדרכה ומערך לימוד.קותי: בעלה של אורית בנבנישתי, יועץ שיווקי העוסק בייעוץ, הדרכה וקורסים לדירקטורים. הוא תמיד מעורב במה שקורה, אבל לא בעסק ממש. יש לנו שני בנים ואנחנו גרים בתל אביב.

עבודה ומשפחה: היה לנו כלל שבסוף השבוע לא מדברים על עבודה, להוציא מקרים יוצאי דופן. הרגשתי כל הזמן צורך עז להוכיח את עצמי, הרבה יותר מהמנהלים השכירים. כשנולד בני הצעיר, לפני 18 שנים, העסק מאוד גדל, אז פיצלנו אותו פיזית. אני עברתי לבניין ההנהלה ברמת גן וההורים נשארו בסניף הראשי בתל אביב, מה שמאוד הקל על ההתנהלות שלנו כמשפחה. זאת הייתה הפעם הראשונה שבה הייתי משנה למנכ”ל וכמה שנים לאחר מכן הפכתי למנכ”לית החברה. דורון, אחי, הוא מנהל הפיתוח.מתחרים: מנפאואר, דנאל ו-ORS. כולם ראויים.

TCM: חברה בת שלנו העוסקת בהשמת בכירים, חלק ממתן מכלול פתרונות ללקוחותינו.

א.ב. עמית: חברה נוספת שלנו, העוסקת בניהול פרויקטים במיקור חוץ, מתחילתם ועד סופם, כמו למשל מבצע ההחתמה על כרטיסי אד”י שעשינו.מטרופול: חברת כוח אדם שהקמנו בטורקיה, המכוונת כולה לשוק המקומי שם.בחינות בגרות: אנחנו הזרוע הביצועית של משרד החינוך בכל הנוגע להשגחה על בגרויות.

רשף ביטחון ונקיון: רכשנו אותה בשנת 2000. היא מעסיקה עובדי קבלן שנמצאים בהסכם קיבוצי, שעליו חתמנו עם ההסתדרות ב-95′.

שילוב בעלי מוגבלויות: זכינו במכרז של הביטוח הלאומי להשמת בעלי מוגבלויות, כחלק מהחוק המעודד את העסקתם. הלקוחות שלו מקבלים תמיכה במשך חצי שנה.

פנאי: מבלה עם חברות, עושה ספורט, הולכת לתיאטרון. אני בוועד המנהל של העמותה לקידום החינוך, אורית בנבנישתי חברה בנאמני שניידר, ומייצגת את ארגון חברות כח האדם בלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים.

תפיסת עתיד: עסוקה בקידום החברה ומחפשת תחומי פעילות חדשים. לא רואה את עצמי יוצאת לפנסיה.

אורית בנבנישתי

כתבה פורסמה גם ב globes בתאריך 05/05/2016